Lamborginijevo odeljenje za restauraciju, poznatije pod imenom Polo Storico, već duže vreme se bavi vraćanjem automobila ove marke u praktično fabričko stanje.
Otkako je osnovano, restaurirano je 98 klasičnih Lamborginija. Za svaki primerak je potrebno od godinu i po dana pa naviše, a cena se kreće od 400.000 evra.

To znači da je u vreme proizvodnje bilo izvesnih nesavršenosti, kakve se ostavljaju i danas. Čak i kada se odštampaju nova-stara korisnička upustva, ne diraju se slovne greške koje su prvobitno nastale u štampi.
U svakom slučaju, stav inženjera koji su zaduženi za restoraciju je da nije problem da se napravi stoprocentno savršen auto, ali da on u tom slučaju nikako nije autentičan. Jednostavno, nema onog potrebnog ljudskog dodira.


















Dobro je znati da Lamborghini na ovaj način čuva njihovu istoriju.