Borgward je novi-stari brend koji počinje život 2018.

Još pre dve godine na Salonu automobila u Frankfurtu imali smo prilike da vidimo uskrnuće marke Borgward, čiji je poslednji model proizveden 1961. godine.

U međuvremenu, bilo je nekoliko pokušaja oživljavanja brenda a po svoj prilici, pravo uskrsnuće dogodiće se sledeće godine, kada počne prodaja prvog modela u Evropi.

Auto-magazin-Srbija-Borgward-European-Launch

Biće to SUV oznake BX7, a za početak, prodavaće se u matičnoj zemlji Nemačkoj kao i u okolnim državama.

Z protekle dve godine SUV je usavršen tako da ne bi trebalo da bude neprijatnih iznenađenja. Baznu verziju pokreće 2,0 turbo-benzinac sa 224 konjske snage u kombinaciji sa sedmostepenim automatskim menjačem.

Auto-magazin-Srbija-Borgward-European-Launch-

Borgward radi i na plug-in hibridnoj verziji modela BX7, koji bi trebalo da ima ukupnu snagu sistema od 401 konjske snage.

Odmah nakon njegovog lansiranja, koje je već obavljeno u Kini, trebalo bi da se pojavi i manji SUV BX5.

Auto-magazin-Srbija-Borgward-European-Launch

POSTAVITE KOMENTAR

Molimo unesite svoj komentar
Unesite svoje ime

Još tekstova

Dacia Spring

Novi broj Auto magazina!

KOMENTARI

Dacia Spring