Brzi kabrioleti su kategorija koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Čuveni tjuner Audijevih modela, kompanija ABT, za leto nam je pripremila pojačanu verziju “audija S3” kabrio.
ABT je u samom startu konkretan – maksimalna brzina tjuniranog kabrioleta je ograničena na 265 km/h, a ubrzanja su još impresivnija.
Iz stanja mirovanja do 100 km/h ubrzava za samo 4,6 sekundi, što je na nivou modernih super-automobila. Za sve to je zaslužno povećanje snage od skoro 30 odsto u odnosu na fabričke vrednosti.
“Audi S3” kabrio fabriku je napustio sa 310 “konja” a sada je dobio još 90, tako da ukupno raspolaže sa okruglo 400 konjskih snaga i maksimalnim obrtnim momentom koji je veći za 100 njutn-metara.
Za one koji prednost daju tjuniranom izgledu u odnosu na performanse, za preporuku je niži nivo tjuninga sa “samo” 370 “konja” i 480 umesto 500 Nm.
Naravno, za ovoliko povećanje snage moralo je da bude izmenjeno ogibljenje, sa novim stabilizatorima i balans štanglom. Dostupni su i razni točkovi, prečnika od 18 do 20 inča.
Ugrađen je i projektor u vrata, tako da, kada se otvore, na asfaltu se projektuje ABT logo.