Fiat Panda dobila turbo-benzinac bez elektrifikcije, sa manuelcem

Kragujevački ponos i dika, model „grande panda“ konačno je dostupan i u benzinskoj verziji bez elektrifikacije i to po početnoj ceni od 15.490 evra.

Ova suma podrazumeva dobro poznati motor dostupan u velikom broju modela Stelantis grupacije. To je 1,2 litarski benzinski motor sa tri cilindra od 100 KS bez elektrifikacije sa lancem razvoda, uparen sa manuelnim menjačem. Podrazumevani paket opreme po ovoj ceni je „pop“, dok je za srednji „ajkon“ potrebno izdvojiti 500 evra više. Najluksuzniji nivo opreme je „la prima“ sa kojim ova verzija košta 18. 490 evra.

Fiat 600

Kada govorimo o hibridu, on ima istu zapreminu benzinskog motora s tim što mu je prododat elektro motor od 21 kW koji ukupnu snagu sistema podiže na 110 KS. Menjač je šestostepeni automatik sa dvostrukim kvačilom (eDCT). Početna cena ove verzije je 17.490 za „pop“ nivo opreme.

Tokom sajma će se i „fijat 500“ prodavati po posebnom cenovniku Početna cena ovog modela startuje od 18.990 evra.

Fiat 500Fiat Pandina

14 KOMENTARA

  1. NE TREBA DA SE PONOSIMO ZA FIAT GRANDE PANDOM.TO JE ITALIJANSKO VOZILO A NE SRPSKO.TO MI SAMO NJIHOVA VOZILIMA PROIZVODIMO U SRBIJI.NAŠA MARKA AUTOMOBILA JE BILA ZASTAVA KOJE SMO NEODGOVORNO NAPUSTILI…

    • Ако ниси знао, Застава и њени кооперанти су деценијама производили возила по Фијатовој лиценци.
      Први самосталан пројекат је Југо.
      Ако би желео да се вратимо у тај технолошки ниво, слободно се врати, ја нећу.

  2. Benzin, dizel, električni. kako god ovo je jedan od najružnijih automobula, ma ne bi kupio nikada, a poklonjen bi odmah prodao bud zašto.

  3. Ja vozim Punto iz 2015. sa 1.4 fire motorom i 4 cilindra bez turba koji će nadživeti ovu kragujevačku Pandu sa 3-cilindričnim puretech-om. Sledeći model stelantisa biće neki krš iz Leapmotorsa. Ili bicikl, eventualno trotinet.

  4. Iskreno, mislim da je ovo dobar potez.
    Sve je otišlo u neku krajnost sa elektrifikacijom, a realno većini ljudi treba jednostavan i pouzdan auto za svakodnevnu vožnju.

    Ovaj 1.2 turbo sa manuelcem možda nije spektakularan, ali je verovatno praktičniji od kompleksnijih sistema na duže staze.

    Iz ličnog iskustva, mnogo više znači koliko je sve jednostavno u praksi nego šta piše na papiru. Imao sam razna iskustva sa autima i iznajmljivanjem, i na kraju se sve svodi na to da li imaš cimanje ili ne.

    Kad je sve jednostavno i bez komplikacija, to je najveća vrednost.

  5. Ovi komentari kao da su stari 6 godina. Pa ko jos pravi primedbu na trocilindricne motore! Mislim da je motor odgovarajuci, panda jeste ruzna ali je jedan od najeftinijih auta u ovoj benzin varijanti.

    A Citroen C3 je mnogo lepsi a ista je platforma i cena.

POSTAVITE KOMENTAR

Molimo unesite svoj komentar
Unesite svoje ime

Još tekstova

Dacia Spring

Novi broj Auto magazina!

KOMENTARI

Dacia Spring