Auto magazin

Na prodaju Bondov Lotus Esprit podmornica iz filma

Na prodaju Bondov Lotus Esprit podmornica iz filma
22.10.2014.
Jedan od tri

Čuveni "lotus esprit S1" iz 1977. godine koji je učestvovao u Džejms Bond filmu "Špijun koji me je voleo" je na prodaju i to ni manje ni više nego za milion američkih dolara

Čuveni “lotus esprit S1” iz 1977. godine koji je učestvovao u Džejms Bond filmu “Špijun koji me je voleo” je na prodaju i to ni manje ni više nego za milion američkih dolara.

Auto magazin Lotus spijun koji me je voleo 2

Za ovaj film iz serijala o tajnom agentu 007 napravljeno je ukupno šest primeraka ovog automobila ali su do danas preživela samo tri. Poslednji je restauriran nedavno i ponuđen je na prodaju. Ima točkove koji se uvlače i zaista je onaj primerak koji se pojavljuje u filmu. Kao i preostala dva, ne može da se vozi po javnim putevima.

Auto magazin Lotus spijun koji me je voleo 1

Na prodaju ga je oglasio prodavac starovremenskih vozila iz Las Vegasa, a cena od milion dolara je dosta veća u odnosu na prethodni koji je prodat za 866 hiljada dolara prvom čoveku Tesla Motorsa, Elonu Musk. Kada je Musk kupio auto, obećao je da će auto transformisati u pravu funkcionalnu podmornicu pokretanu elektro-motorima.

Komentari

Pogledajte ostale tekstove iz kategorije: Svet

Slični tekstovi

Bez komentara

Tekst bez komentara

Ovaj tekst je bez komentara, da li želite da postavite prvi?

Napišite komentar

Napišite komentar

<

Komentari

Novi broj Auto magazina!

vaši Komentari

Čudno da nisu predvideli dizel motor. Da li to znači da auto industrija se [...]

Na šta liči Volvo! Kao da je kineski auto, a ne jedan od stubova skandinavoskog [...]

Kvalitetan auto, ali nije po ukusu evropljana. Biće zanimiljivo videti da li će postići uspeh [...]

Performanse, luksuz, motor i dopusnka oprema su Mercedes. Izlged nije. Na šta liči prednja maska [...]

Škoda se pokazala kao veoma kvalitetna kompanija i možda je prevazišala matičnu folksvagen grupu. Novi [...]

Ne može se reći da je Jugo bio dobar automobil, ali nije bio ni loš. [...]