Auto magazin

Uslikan prototip Maseratija Levante

Uslikan prototip Maseratija Levante
25.09.2015.
Premijera za pola godine na Salonu u Ženevi

Maserati već neko vreme najavljuje kako će ući na tržište premijum SUV automobila svojim modelom "levante". Tvrdnje su podgrejane mnogim crtežima i prototipom. Međutim, sada je prvi put uslikan prototip u voznom stanju, što znači da se bliži serijska proizvodnja

Na žalost, prototip je detaljno maskiran, pa ne možemo mnogo toga da zaključimo o njegovom finalnom izgledu. Ipak, primetno je da ima zakošen vetrobran i prilično mali klirens, pa očekujemo sportski i moćan utisak na putevima.

Po najnovijim informacijama, Maserati će predstaviti krosover model “levante” na Salonu automobila u Ženevi koji će se održati početkom marta naredne godine.

Auto magazin maserati levante

Još uvek nema mnogo detalja u vezi ovog modela, ali se zna da će izbor motora biti zaista širok i da će podrazumevati V6 benzince sa 350 i 425 KS, kao i V8 koji će raspolagati sa više od 560 “konja”.

Auto magazin maserati levante

Ljubitelji dizelaša će moći da biraju između tri motora, snage 250, 275 i 340 “konja”. Direktor Maseratija, Martin Herald izjavio je da spremaju i verziju sa plag-in hibridnim pogonom, kaoj će biti dostupna i u narednoj generaciji modela “gibli” i “kvatroporte”.

Auto magazin maserati levante

Komentari

Pogledajte ostale tekstove iz kategorije: Svet

Slični tekstovi

Bez komentara

Tekst bez komentara

Ovaj tekst je bez komentara, da li želite da postavite prvi?

Napišite komentar

Napišite komentar

<

Komentari

Novi broj Auto magazina!

vaši Komentari

Super je auto, samo malo moze da predje [...]

Čuveni italijanski dizajn iz prošlog veka kockastih vozila. Iako naspram današnjih dizajna deluju staro i [...]

Ovo je jedno od onih vozila koja osim vrhunskih performasi sa lakoćom nosi svoj šarm, [...]

Bolji je Opel Grandland 2.0 d 2019 g. [...]

Kinezi imaju čudna imena kao i čudan izgled svojih vozila, ali ih to ne sprečava [...]

Prava umetnost je dizajnirati karavan, koji je po definiciji robusno i gabaritno vozilo, da izgleda [...]