Nisan se vraća na scenu niže srednje klase, odnosno C segmenta, modelom “pulsar”. U pitanju je hečbek sa petora vrata čija je glavna karakteristika veliko međuosovinsko rastojanje od 2700 mm. To je veličina koja praktično zalazi u D segment. Poređenja radi, “VW pasat” ima za svega 12 mm duže međuosovinsko rastojanje.
Ukupna dužina od 4385 mm je takođe među najvećima u klasi. Konstruktori Nisana su se potrudili da “pulsar” može da se pohvali najprostranijom zadnjom klupom u segmentu, odnosno prostorom za ramena i kolena. Iako zapremina prtljažnika nije obelodanjena, sudeći po fotografijama deluje da je i on u vrhu klase.
Što se tiče motora, u “nisan pulsar” će se ugrađivati poznati motori Reno-Nisan familije – 1,2 turbo-benzinac od 115 KS, kao i 1,5 dizelaš od 110 KS. Početkom naredne godine pojaviće se i 1,6 turbo-benzinac od 190 KS, koji će biti prava atrakcija u ovom modelu. U ponudi će, osim manuelnog, biti i CVT menjač.
Nisan je najavio i dug spisak haj-tek opreme po kojoj, čak i u Srbiji, polako počinjemo da poredimo nove automobile prilikom kupovine. Tu su sistemi za kontrolu mrtvog ugla, upozorenje za napuštanje saobraćajne trake, kao i radarski i ultrazvučni senzori za detekciju pokretnih objekata i sistemi za automatsko kočenje u gradskim sredinama.
Na red dolaze i pikanterije. Samo ime ovog automobila uopšte nije novo. Naime, “nisan pulsar” je pod ovim imenom poznat još od 1978. godine, dodupe, samo za određena tržišta. U Evropi je bio poznatiji kao “datsun čeri”, “nisan čeri”, “alfa romeo arna” a kasnije “nisan sani” i “almera”.
U poslednje vreme, pogotovo nakon “almere”, Nisan u Evropi nije imao jakog predstavnika C segmenta. “Tida” se prodavala neko vreme, čak i kod nas, ali bez većeg uspeha. Pre tačno tri godine na Salonu automobila u Šangaju, predstavljena je druga generacija “tide”, koja, za razliku od prve, nikada nije stigla u Evropu. Upravo na ovom modelu je i baziran “nisan pulsar”, izgrađen na Nisanovoj “V” mehaničkoj platformi.
Najzanimljivije je to što je međuosovinsko rastojanje gotovo identično onim na “mercedesu A klase”. Ako se uzme u obzir da dve kompanije tesno sarađuju u poslednje vreme, pogotovo kada je mehanika u pitanju, nije nemoguće da “nisan pulsar”, a verovatno i budući “reno megan” četvrte generacije, dele dosta zajedničkih komponenti i rešenja sa “A klasom” koja se pojavila sredinom 2012. godine, dakle više od godinu dana nakon “tide 2”.