Auto magazin

VW Transporter uručen Institutu za mentalno zdravlje

VW Transporter uručen Institutu za mentalno zdravlje
25.05.2023.

Kompanija Porsche Srbija i Crna Gora kontinuirano sprovodi aktivnosti koje su usmerene na jedan od osnovnih principa Volkswagen Grupe – preuzimanje odgovornosti za okruženje i društvo u celini.

Duboko pogođeni tragedijom koja je zadesila OŠ „Vladislav Ribnikar“, kompanija Porsche Srbija i Crna Gora iskreno saoseća sa porodicama ubijene dece, njihovim drugarima, nastavnicima i društvom u celini.

Ovaj događaj nam pokazuje koliko je važno mentalno zdravlje i rad stručnih lica uglednih ustanova poput Instituta za mentalno zdravlje.

Insitut za mentalno zdravlje intenzivno radi sa velikim brojem škola u Beogradu i drugim gradovima u Srbiji, gde zaposleni Instituta zajedno sa eksternim psiholozima, psihijatrima i drugim medicinskim i nemedicinskim osobljem pružaju pomoć svima koji je zatraže i onima kojima je potrebna. U narednom periodu Institut će pružati neposrednu psihosocijalnu podršku učenicima iz 1.800 škola u Srbiji.

Institut za mentalno zdravlje VW Transporter

Porsche Srbija i Crna Gora, kao društveno odgovorna kompanija koja se bavi mobilnošću i koja ima za cilj da doprinese lakšoj, boljoj i sigurnijoj mobilnosti, predala je Institutu Volkswagen Transporter Kombi na korišćenje, čime će stručnom timu Instituta za mentalno zdravlje olakšati putovanja do dece i omladine kojima je potreban razgovor.

,,Mišljenja smo da Insitut za mentalno zdravlje, zbog delatnosti kojom se bavi, zauzima veoma značajno mesto u društvu, da je prioritet njeno nesmetano funkcionisanje i mogućnost da ispuni svoje ciljeve. Iz tog razloga smo odlučili da im pomognemo i omogućimo lakšu mobilnost. Odlučili smo da Institutu na raspolaganje stavimo vozilo Volkswagen Transporter Kombi sa devet sedišta, da pokrijemo troškove registracije, kasko osiguranja, servisiranja i svih eventualnih popravki. Verujemo da na ovaj način dajemo svoj skromni doprinos i da neposredno podstičemo i druge kompanije da se pridruže i pomognu koliko mogu institucijama poput ove“, izjavio je Miloš Vujanović, generalni direktor kompanije Porsche Srbija i Crna Gora.

Komentari

Pogledajte ostale tekstove iz kategorije: Info Najnovije

Slični tekstovi

Bez komentara

Tekst bez komentara

Ovaj tekst je bez komentara, da li želite da postavite prvi?

Napišite komentar

Napišite komentar

<

Komentari

Novi broj Auto magazina!

Auto magazin na twitteru

vaši Komentari

Ove godine sam kupio novu Mazdu 3 sa 186ks i automatskim menjacem. Prodavac me je [...]

I moram da dodam da Mazda ima potrosnju ne manju od 9.5l i to kombinovane [...]

Ove godine sam kupio novu Mazdu 3 Skyactive X sa 186ks sa automatskim menajcem. Prodavac [...]

Možda ipak malo predugačak članak, ali sve u svemu ok! [...]

Buba je vanvremenski auto. Šteta što je više ne proizvode. Nova Buba nije adekvatna zamena, [...]

Moja Mazda 2.2 175D AT, Revolution too, kupljena pre 5 i po godina, nova u [...]

Preuzmite Auto magazin za android

Weather Data Source: das wetter heute in Belgrad