Auto magazin

Novi Mitsubishi model na Renault-Nissan platformi

Novi Mitsubishi model na Renault-Nissan platformi
10.11.2014.
Obrt na relaciji Japan-Koreja

Usled sve manje potražnje, Micubiši je odlučio da zameni "lanser" novim modelom . Ideja je da se preuzme jedan od modela Reno-Nisana i da se iskoristi njegova mehanička platforma

Usled sve manje potražnje, Micubiši je odlučio da zameni “lanser” novim modelom . Ideja je da se preuzme jedan od modela Reno-Nisana i da se iskoristi njegova mehanička platforma.

Još uvek nije odlučeno koji će to tačno model biti ali bi trebalo da bude konkurentan u srednjoj nižoj klasi u Evropi, odnosno u C segmentu.

Takođe, Micubiši je voljan da odmah konstruiše i auto srednje klase na bazi “renoa latitjud”, odnosno “samsunga SM5”, kako se ovaj auto zove na korejskom tržištu. Ideja je da se plasira na tržištu Severne Amerike a da se proizvodi u južnokorejskoj fabrici u gradu Busan.

Komentari

Pogledajte ostale tekstove iz kategorije: Svet

Slični tekstovi

Bez komentara

Tekst bez komentara

Ovaj tekst je bez komentara, da li želite da postavite prvi?

Napišite komentar

Napišite komentar

<

Komentari

Novi broj Auto magazina!

vaši Komentari

Čudno da nisu predvideli dizel motor. Da li to znači da auto industrija se [...]

Na šta liči Volvo! Kao da je kineski auto, a ne jedan od stubova skandinavoskog [...]

Kvalitetan auto, ali nije po ukusu evropljana. Biće zanimiljivo videti da li će postići uspeh [...]

Performanse, luksuz, motor i dopusnka oprema su Mercedes. Izlged nije. Na šta liči prednja maska [...]

Škoda se pokazala kao veoma kvalitetna kompanija i možda je prevazišala matičnu folksvagen grupu. Novi [...]

Ne može se reći da je Jugo bio dobar automobil, ali nije bio ni loš. [...]